Субота, 27.04.2024, 04:04Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Погода у Стебнику

Погода в Україні

Пошук

Каталог статей
Головна » Статті » Статті користувачів

Ловля окуня взимку
Мабуть, кожен рибалка погодиться з тим, що зимова риболовля неповноцінна без лову окуня. У зимовий період часу окуня можна ловити, починаючи від самого першого льоду і закінчуючи самим останнім. Ці місяці дарують безліч прекрасних можливостей для того, щоб сповна насолодитися рибалкою.
 Весь зимовий період з точки зору рибного лову можна розділити на три етапи: першоліддя, глухозима, а також останній лід.

Найбільш вдалий лов окуня взимку на початковій стадії цієї пори року, тобто з утворенням першого льоду. Саме в цю пору окунь є дуже активним і, як правило, концентрується на мілководді. Причому для лову окуня в цей час використовуються такі приманки, як блешні і балансири. Однак даний період триває близько двох тижнів, і після утворення на водоймі суцільного крижаного покриву окунь переміщається в глибоководдя: чим ближче початок другого етапу зими, тим далі він іде.

У період глухозими окунь практично не зустрічається в береговій зоні, тому ловлять його з криги на глибоководді. У якості приманки використовують невеликі, але важкі блешні (проте вони повинні бути мініатюрними). У цю пору рибалкам, як ніколи, потрібно запастися терпінням і енергією, а також добре знати рельєф водоймища, щоб просто не витрачати свої сили і час на буріння численних лунок у пошуках кльових місць.

На завершальному етапі зими окунь, як правило, збирається на мілині глибиною від 2 до 4 метрів, а невеликого окуня можна навіть знайти поблизу очеретів, де глибина становить від 30 сантиметрів до 4 метрів. У цю пору риба знову дуже активна, оскільки надолужує сили після суворої зими.

Щоб лов окуня взимку увінчався успіхом, необхідно враховувати і погодні умови: ідеальний варіант для лову окуня – тиха і безвітряна погода, причому мороз повинен бути невеликим. Серед найчастіше використовуваного прикорму можна виділити наступний: тоненькі жовті плівки окуневих очей, риб’ячі тельбухи, мотиль, гнойові черв’яки та інші. І ще важливо пам’ятати, що окунь, спійманий взимку, відрізняється особливими смаковими якостями!
Категорія: Статті користувачів | Додав: Роман (10.12.2012)
Переглядів: 490 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Клуб стебницьких риболовів © 2024 | Хостинг від uCoz