Понеділок, 15.10.2018, 12:10Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Погода у Стебнику

Погода в Україні

Пошук

Каталог статей
Головна » Статті » Статті користувачів

Ловля щуки навесні
Першу рибу яку найчастіше ловлять навесні на спінінг, це щука. В даній публікації розглянемо стратегію і тактику пошуку зубастої красуні щуки на природних водоймах, а також розберемось які приманки підібрати для ловлі щуки навесні, щоб завчасно і в повній мірі підготувати свої снасті до цього сезону, і при першій же можливості не втрачаючи часу - на водойму полювати на зубасту з спінінгом ( а це вже ось ось, поскоріше б...).
Нерест щуки на території України відбувається в березні, рідше на початку або в середині квітня, це залежить від темпаратури води яка повинна досягти 3-6°С; в озерах нерест відбувається дещо пізніше. Хижачка, готуючись до нересту підходить на мілководдя ще під льодом. Найбільш-інтенсивно нерест відбувається при температурі води 7-13°С. Нереститься щука невеликими зграями,зазвичай по три-чотири особини, з яких одна самка. Раніше всього метають ікру молоді (трирічні), пізніше всього найбільші представники.
У річці або водосховищі будь-яка доросла хижачка володіє своєю ділянкою для полювання, площа якої залежить від розміру щуки, від 20-30 кв.м. для невеликої щуки-трав'янки і до 50-70 кв.м. для великої форватерной щуки. Зайнята ділянка звільняється лише при витісненні хижачки більш великою рибою, вилов господині ділянки рибалкою, або, також, територія може тимчасово здаватися в оренду ситою щукою, яка перетравлює свою здобич в підводних заростях по сусідству. Своєрідна форма тіла щуки дозволяє їй розвивати високу "кидкову" швидкість в момент атаки своєї здобичі. При кидку на жертву за одну секунду, щука досягає швидкості 97 км / год, такий результат не під силу навіть найкращим спортивним гоночним автомобілям.
Не дивлячись на свою обережність, щука дуже любопитна, особливо по відношенню до того, що може здатися їй харчовим об'єктом. В літературі описані випадки коли щука примудрялась нападати на механічні капкани на ондатру, які поблискували в підводних заростях, нападала і вних же залишалась.
У першу чергу, це, звичайно ж коливалки. Саме на весні, після нересту старі добрі коливалки по щуці працють найкраще. Але необхідно враховувати невеликий нюанс, весняна щука найчастіше тримається на прогрітих ділянках водойми, на мілководді, тобто блешні потрібно вибирати легкі, які можна досить повільно провести на мілкому місці. Справа в тому, що після нересту щука починає трохи вередувати, вона хворіє і встигнути за жвавою приманкою їй складно, тому найчастіше ловлять щуку на середні розміри блешень.
Часто після нересту, щука забивається в коряжники, зарості водної рослинності і ловити на звичайні приманки в таких місцях складно, тобто звичайна коливалка в більшості випадків збере на себе масу старої трави або зачепиться за корч. У такій ситуації має сенс спробувати ловити на спіннербейт. Це вже добре відома приманка, яка себе добре зарекомендувала саме при ловлі в «міцних» місцях. Спіннербейт має імунітет до зачепів, ну якщо не в повній мірі, то, щонайменше на 99% і в деяких міцних місцях він добре ловить саме мляву щуку.
Як ми вже говорили, навесні щука намагається триматись прогрітих ділянок водойми, а це як правило там де мілко. Провести приманку в таких місцях буває дуже важко, на неї може чіплятись всіляке сміття, вітки, минулорічна трава та листя. В таких випадках може допомогти коливалка з одним припаяним намертво гачком та захистом від зацепів у вигляді вусиків, так звана коливалка незачіпляйка. Така блешня дуже добре працює по щуці навесні, а якщо вчепити ще й твістер на гачок, то взагалі отримаєте майже неперевершену приманку, яка добре ловить щуку саме весною, хоча і восени не слід про неї забувати.
Весна, коли починається повінь, а риба починає вести себе більш-менш активно, - це надзвичайний час. Не прогавте його. В цей час рибалка спінінгіст може розраховувати на досить пристойні трофейні екземпляри хижака, не тільки щуки але й окуня, який досить таки часто кидається на здавалось би щучі приманки.
І ще одне, не потрібно забувати, що щука залишається щукою, хоч у весняну пору, хоч в осінній час і рибалці слід завжди оберігати свої приманки від щучих зубів, тобто необхідно використовувати повідок.
Категорія: Статті користувачів | Додав: Роман (22.02.2013)
Переглядів: 500 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Клуб стебницьких риболовів © 2018 | Хостинг від uCoz