П`ятниця, 26.04.2024, 06:50Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Погода у Стебнику

Погода в Україні

Пошук

Каталог статей
Головна » Статті » Статті користувачів

Поради щодо виважування трофея.
Якщо покльовка вже відбулася і риба на гачку, важливо не упустити хижака. Для цього потрібно правильно налаштувати снасть, і не робити помилок при виважуванні.

Одним з головних етапів налаштування спінінгової снасті для лову хижака є настройка чутливості фрикціону катушки. Тут важливо дотримати баланс, якщо мета рибалки ясна, і Ви точно знаєте об'єкт полювання і приблизно його розмір, то складнощів бути не повинно. Якщо на водоймі Ви вперше і навіть не уявляєте, хто з представників хижаків може атакувати приманку, тоді варто почати рибалку з середньо-чутливого налаштування фрикціону, і у міру ловлі «підганяти» його під активність того чи іншого хижака.

Звичайна вага щуки, судака, голавля і жереха, що найчастіше зустрічаються в уловах це від 1 до 2-х кг.

Фрикціон на катушках розміщується зверху (верхній / передній) на шпулі, або знизу (нижній / задній). Верхній вважається більш надійним, при ловлі саме хижака.

Дуже важливо після покльовки трофейної риби тримати леску натягнутою. Чому це важливо? У щуки є звичка, після атаки приманки йти у напрямку руху приманки. Тоді, нам ніби здається, що атака була невдалою, і ми починаємо продовжувати проводку. І таке ослаблення дає хижачці свободу для маневру, і як результат - сходу.

Окунь мешкає зазвичай в коряжнику, і після підсічки він буде намагатися там сховатися, якщо це вдасться, то ви залишитеся не тільки без улову, але і без приманки.

Головне при виважуванні великого хижака не поспішати витягнути рибу на поверхню, перед підйомом його з глибини потрібно вимучити супротивника, тому що найбільший опір хижак надає на поверхні. Якщо це щука середнього розміру до 3 кг., вона обов'язково спробує звільнитися від гачків зробивши «свічку». Цей прийом описаний безліч разів, часто допомагає хижачці зійти з гачка. Тому перед підйомом на поверхню велику щуку потрібно сильно вимотати.

Якщо противник стомлений, і ви збираєтеся завести його в підсак або підтягти до борту човна чи берега, щоб взяти рукою або забагрити, важливо стежити щоб кут лески по відношенню до вудилища не був занадто гострий. Бланк спінінга не розрахований на навантаження під гострим кутом, і риба, останнім ривком може поламати вудилище. Особливо актуальний цей момент при ловлі з човна, коли мало простору для маневру рибака. Підводячи рибу до човна спінінг потрібно відвести на витягнуту руку в сторону, а іншою рукою брати улов. При ловлі з берега потрібно діяти так само.

І найважливіше - НІКОЛИ не недооцінюйте свого противника!

Сподіваюся, поради вам допоможуть. Вдалої риболовлі!
Категорія: Статті користувачів | Додав: Роман (01.11.2012)
Переглядів: 463 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Клуб стебницьких риболовів © 2024 | Хостинг від uCoz